Áno Nie

Rakytník ako rastlina budúcnosti. S vaším telom robí hotové zázraky!

Rastlina budúcnosti. Aj tak sa často hovorí o veľmi unikátnom rakytníku. Obsahuje veľké množstvo biologicky aktívnych látok a vďaka svojim obranným, výživným a regeneračným vlastnostiam má pre telo každého z nás blahodárne až liečivé účinky.

Olej z rakytníka rešetliakového je najbohatším olejom na zemi, čo sa týka zloženia, a obľúbenou zložkou produktov Health & Beauty.

Čo robí Rakytník rešetliakový taký špeciálny?
Je výnimočne bohatý na prírodné minerály a vitamíny. Má úžasné účinky na pokožku, jej oživenie, obnovenie, doplnenie, chráni a má omladzujúce, regeneračné a protizápalové účinky. Tlmí príznaky lupienky a atopického ekzému. Zvyšuje vitalitu a pružnosť pokožky. Využíva sa vo farmácii, v potravinárstve, v ľudovom liečiteľstve a samozrejme jeho pozitívny vplyv na pokožku, pleť i vlasy si všimli aj výrobcovia kozmetiky.

Najväčší poklad sa ukrýva v plodoch , ktoré sú prirodzeným koncentrátom vitamínu C, v rakytníku je až desaťkrát viac Vitamínu C ako v citrusových plodoch. V kozmetike je Vitamín C nevyhnutný pre tvorbu kolagénu a na ochranu kože pred voľnými radikálmi. Obsahuje Vitamín E, ktorý prospieva pleti - udržuje ju zdravú a mladistvú, pôsobí proti vráskam. Oranžovočervené zafarbenie plodov prezrádza vysoký obsah karotenoidov, podobne ako v mrkve. Prekurzor vitamínu A, betakarotén, je silný antioxidant, ktorý neutralizuje voľné radikály a tým zamedzuje rýchlemu starnutiu pokožky. Betakarotén chráni pokožku pred UV žiarením a zamedzuje vznik nádorov. Rakytník je bohatý na flavonoidy - sú to rastlinné zložky s antioxidačným pôsobením - očisťujú telo od jedov a škodlivín, posilňujú cievy a cievky (rutín), čím zamedzujú ich lámanie (červené žilky na tvári, kŕčové žily a pod.), pomáhajú v protizápalových procesoch a urýchľujú hojenie. Spolu s vitamínmi podporujú liečbu vírusových ochorení – napr. oparov. Okrem toho je rakytník bohatý aj na vitamíny skupiny B, aminokyseliny, triesloviny, silice a Omega 7.

Toto množstvo bohatých zložiek ho robí nepostrádateľným v starostlivosti o pleť, telo a vlasy.

Využívame súbory cookies, aby sa vám nakupovalo pohodlnejšie.
Prehiadaním našej stránky potvrdzujete, že viete čo cookies sú a súhlasíte s ich spracovávaním.